• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  410950,681
  % -0,98
 • BIST 100
  %

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu hemen hemen her vatandaşın kullandığı bir üründür. Bankalardan bireysel ve kurumsal alanda kredi çekmek mümkün. Hangi bankadan kredi çekmek isterseniz o bankanın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunmak mümkün olacaktır. Ancak son dönemler de internet bankacılığın artmasıyla birlikte online başvurular da artmıştır. Online başvuruların avantajları şubelere göre daha fazladır. Şubeye gittiğiniz zaman sırada beklemek dahil olmak üzere çok vakit geçirebiliyorsunuz. Ancak internet üzerinden yapılan başvurular da bu gibi beklemelere gerek kalmaz ve işlemleriniz daha hızlı bir şekilde yapılır. Her bankadan kredi alacağınız zaman şubeye gitmeden online başvuruları değerlendirmek gerekir. Böylelikle çok daha avantajlı bir şekilde kredi çekmiş olursunuz. İnternet üzerinden online kredi başvurusu nasıl yapılır? hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Online Başvuru Yapmak

Online başvuru yapmak genellikle birçok müşterinin kullandığı bir uygulamadır. Her bankanın belli bir uygulaması bulunur. Bu uygulama üzerinden internet bankacılığı açtığınız zaman sisteme girmiş olursunuz.

 • Sisteme giriş yaptığınız zaman kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir.
 • Kredi başvurusu üzerinden hangi krediye başvuracağınızı seçmeniz gerekir.
 • Sizden bazı bilgiler talep edilir. Bu bilgileri girdiğiniz zaman kaydınız da sisteme alınmış olur.

Kredi başvurusu yaptıktan sonra birkaç gün içerisinde değerlendirmeye alınır.

Online Başvuruda Hangi Bilgiler İstenir?

Online başvuru yapacağınız zaman bankalar şube de ki gibi sizden belge talep etmez. Ama sisteme girmeniz gereken bazı bilgiler istenir. Bunlar genellikle;

 • Çalışma durumunuz
 • Maaşınız
 • İkametgah bilgisi
 • Kendi evinizde oturup oturmadığınız gibi bilgileri istenir.

İstenilen bu bilgiler bankanın sistemine girilir ve aynı zaman da bu bilgiler kaydedilmiş olur. Hangi kredi türünü seçecekseniz eğer her kredi türünde aynı bilgiler tekrar istenir. Doğru bir şekilde tüm bilgileri de girmek oldukça önemlidir.

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kimler Kredi Alamaz?

Bankalar kredi verirken her müşterisi için oldukça titizlikle davranır. Ancak bankalardan kredi çekmek çok kolay değildir. Bankalar genellikle her müşterinin geçmişine bakarak kredi verir.

Eğer geçmiş ödemeleriniz de herhangi bir sorun varsa bankalardan kredi almak mümkün olmaz. Özellikle avukatlık olup kara listeye geçtiyseniz eğer ne yazık ki 5 yıl boyunca bankanın fırsatlarından yararlanamazsınız. Online kredi başvurusu nasıl yapılır? hakkında internetten bu konuda gerekli bilgiyi de alabilirsiniz.

Online Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kredi başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken şeyler bulunur. Aynı anda birden fazla başvuru da bulunmamak gerekir. Çünkü bankalar diğer bankalar da olan başvurularını da görür ve onay vermeyebilir.

Ancak tek bir banka üzerinden kredi başvurunda bulunursanız herhangi bir sorun yaşamamış olursunuz. Online başvuru yaparken genellikle bankalar ön onay formu gönderir bu durum genellikle kredi notunuza ve gelir düzeyinize bağlıdır. Bankalar genellikle online başvurular da daha fazla avantaj sunarlar.

Daha fazla başvuru almak isteyen bankalar online krediler için faizler daha da düşürebiliyor. Kredi çekerken faiz ve vadelere dikkat etmek gerekir. Faizler yüksek olduğu zaman kredi çekmek mantıklı olmaz. Bu nedenle online başvurular da mutlaka düşük faizi değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

Online Kredinin Kolay Çıkması

Online krediler internet üzerinden yapıldığı için değerlendirilme süresi de daha kısadır. İnternet üzerinden online başvuru yaptığınız zaman genellikle aynı gün sizlere dönüş yapılır. Krediniz olumsuz sonuçlandığı zaman genellikle hemen sizlere mesaj atılır.

Ancak şubeler yoğun olduğu için kredi değerlendirme süresi 2 ve 3 günü bulabiliyor. Bu nedenle bir çok insan internet bankacılığı üzerinden online başvuru yapmayı tercih eder.